Nie zapominaj o rozrywce!

Jak grać na gitarze

Poznanie reguł gry na gitarze jest przydatne w każdym przypadku, niezależnie od tego, czy chodzi o grę na gitarze, naukę gry na określonych gamach, czy też opanowanie ich. Nie powinieneś jednak brać udziału w kursie samodzielnie, ponieważ zwykle zaczyna się on od koncepcji nauczenia się niewłaściwych akordów. Metoda może być skuteczna dopiero po nauczeniu się pierwszej.

Od czego zacząć

Akordy gitarowe na trzy, albo tylko dwa. Jednym z nich jest tercja wielka, zapisana w tonacji D. Pozostałe dwie to tercja mała. Zatem nauka samodzielnego ich grania nie jest łatwa i często prowadzi do frustracji.

Metoda opisana w tym artykule jest skuteczna nawet wtedy, gdy nie mamy żadnego doświadczenia z tą gitarą. Warto przestrzegać kilku zasad, aby mieć bardziej efektywną grę i móc się skoncentrować na graniu.

Pierwsza zasada jest taka, że ​​nigdy nie należy grać więcej niż trzech akordów jednocześnie i nie da się zagrać żadnego innego akordu - zawsze będzie to zbyt trudne i się zgubimy. Przede wszystkim, gdy mamy do czynienia z akordami durowymi, powinniśmy poćwiczyć właściwy sposób ich grania, a wtedy będziemy mieli dużo łatwiejszy czas.

Druga zasada mówi, że możemy używać tylko dwóch akordów naraz, nie mogą one mieć tego samego symbolu. Dlatego, gdy gramy niewłaściwy akord, nie możemy zakładać, że akord, który właśnie zagraliśmy, był właściwy.

Po trzecie, krótko mówiąc, zawsze powinniśmy sobie odtwarzać muzykę. Oznacza to, że musimy ćwiczyć muzykę według własnego uznania, ucząc się grać jeden akord na raz. Nie warto tracić czasu na ćwiczenie prostych piosenek, które nam nie odpowiadają, bo możemy być rozczarowani.

Czasami warto również skorzystać z kursów gry na gitarze online. W dziale Rozrywka na https://www.kodzik.pl znajdują się kursy gry na różnych instrumentach.


artykuł sponsorowany instrumenty gitara kurs

Nie zapominaj o rozrywce!

Rozrywka jest bardzo ważna, dlatego... powstała ta strona :)